WordPress WhatsApp Butonu Ekleme

WordPress WhatsApp butonu ekleme, işletmelerin müşterilerine güven odaklı yaklaşması açısından önemli bir işlemdir. Bakıldığında WhatsApp, her insanın daha pratik şekilde kullandığı özel uygulamalardan biridir. Cep telefonu numarası, daha şahsi bir bağlantı yoludur. Bundan dolayı WhatsApp üzerinden kurulan iletişimler güven odaklıdır.

WhatsApp’ta destek hizmetleri sağlayan doğrulanmış bir işletme olduğunuzda, potansiyel müşterilerinize daha aktif bir iletişim sergileyebilirsiniz. Müşteriler, yaptığınız ürün teklifleri, gönderdiğiniz videolar, resimler, kupon kodları ve iletişim numaraları gibi içerikleri, çevresindeki üyelerle de WhatsApp üzerinden kolaylıkla paylaşabilecektir.

WhatsApp, 180’den fazla ülkede kullanılan bir sosyal iletişim ağıdır. Mesajlaşma ağı, web site ziyaretçilerinin direkt olarak telefon numarasıyla konuşma başlatabilmesine olanak tanır. WhatsApp Business’ın ortaya çıkışı, bu uygulamanın her alanda kullanımını beraberinde getirmiştir. WordPress, kendi içinde birçok WhatsApp eklentisi barındırdığı için işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

WordPress WhatsApp iş çözümleri, işinizi ölçeklendirmek ve küresel hedeflerinize ulaşmak için çok önemlidir. WhatsApp Business API ile nerede bulunduklarına bakılmaksızın binlerce potansiyel müşteriye, kazançlı tekliflerle toplu olarak mesaj gönderebilirsiniz. Gizliliğin ön planda olduğu bu sohbet ile müşteri sadakati de artacaktır. Bu içerikte, WP Whatsapp butonu ekleme süreci ve kullanımına dair tüm detayları ele aldık.

Neden WordPress WhatsApp Butonu Eklenmelidir?

WordPress WhatsApp butonu ekleme özelliği size birçok olanak tanır. WhatsApp şu an her yaş kesimi için önemli bir iletişim kurma uygulamasıdır. İnternet üzerinden mesaj, fotoğraf, video ve ses kaydı göndermeniz için WhatsApp iyi bir seçenektir. Ayrıca WhatsApp’ın her telefonla uyumlu olması da sizin için bir ayrıcalık olacaktır.

WhatsApp kullanım kolaylığı sağladığından dolayı müşterileriniz diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi sizinle iletişime geçerken zorlanmayacaktır.  WhatsApp otomatik mesaj gönderme sistemini kullanarak kampanyalarınız ve reklamlarınız hakkında müşterilerinize kısa yoldan bilgi verebilirsiniz.

Facebook ile birleşen WhatsApp, Business sürümü ile ürün kataloğu oluşturabilme imkânı tanımaktadır. WhatsApp üzerinden yapılan iletişimlerde müşteriler kiminle muhatap olduğunu bilir. Bu da müşteriye güven ve konfor sağlar. Gelişen teknolojiyi yanına alan işletmeler her zaman önde olmaktadır. WordPress WhatsApp butonu da sahip olduğu özelliklerle size bunu yaşatmaktadır.

İşletmeniz için WhatsApp’a sahip olmanın bazı avantajları şunlardır:

 • Katılım seviyesi yüksektir.
 • Müşteri veri tabanı sağlar.
 • Markalı bir iş profili sağlar.
 • Görüşmeleri başlatmak için önceden tanımlanmış mesajlar sunar.
 • WooCommerce sayfası için kısa kod paylaşır.
 • Özel widgetlar sunar.

Müşteriler ile iletişiminizde seviye atlatacak olan WhatsApp uygulamasını kolay bir şekilde WordPress web sitenize ekleyebilirsiniz.

WordPress WhatsApp Butonu Nasıl Eklenir?

WordPress WhatsApp butonu web sitenizin ve haliyle işletmenizin karını arttıracak bir sistemdir. Reklam ve tanınırlık oranlarını, WhatsApp sohbetleri arttırabilir. İnsanların gizliliğine önem verdiği telefon numaraları üzerinden sizinle iletişime geçmesi önemli bir ayrıntıdır. WordPress WhatsApp butonu, doğru kullanım ile desteklenerek işletmenizi çok iyi yerlere taşıyabilir.

WordPress WhatsApp butonu ekleme işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • WordPress Yönetici bölümünde bulunan “Eklentiler” seçeneğine tıklayın.
 • “Yeni Seçenek” ekle butonuna tıklayarak istediğiniz eklenti adını yazın.
 • Eklentinizi seçmeniz ve yüklemeniz ardından eklentiyi etkinleştirmeniz gerekecektir.
 • Eklentiyi etkinleştirdikten sonra yönetici panosundaki “Ayarlar” seçeneği altında bulunan eklentinizin ayarlar sayfasına gidin. İhtiyacınıza göre değişiklikleri yapın.
 • WhatsApp Business numaranızı ve bir karşılama mesajı ekleyin
 • Bir sonraki adımda yeni stiller seçebilir ve ziyaretçileriniz için mesaj ekleyebilirsiniz.
 • Genel sekmesinden WhatsApp sohbet penceresini de özelleştirebilirsiniz.
 • WhatsApp sohbet düğmenizin görüntülenen sayfalarını belirlemek için “Görünürlük” sekmesine gidin.

İşlemleri tamamladıktan sonra web sitenizde WhatsApp aktif bir şekilde kullanıma açılmış olacaktır. Artık müşterilerinizle aktif iletişimler gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda WooCommerce sekmesini yapılandırabilirsiniz.

WooCommerce WhatsApp entegrasyonu, sohbette ürün teklifleri göndermenize olanak tanır. Müşterilerinizin ürünle ilgili sorular sormak için kullanacağı metni de tanımlayabilirsiniz.

WordPress WhatsApp Business API Butonu Ekleme

WordPress WhatsApp butonu, küçük segmentli işletmeler için uygunluk göstermektedir. Ancak büyük işletmeler için eksik kalabilmektedir. Bundan dolayı geniş çaplı işletmeler için WhatsApp Business API butonu önerilmektedir.

WhatsApp Business API sürümünde:

 • Otomatik WhatsApp Bildirimleri
 • WhatsApp İş Şablonları
 • Kişi Yönetimi ve Toplu Kişi Yükleme
 • Yeşil Onay, doğrulanmış WhatsApp Business profili
 • Müşteri desteği için çoklu aracı erişimi
 • Toplu bildirimler için Mesajlar Yayını gibi özellikler bulunmaktadır.

WordPress Business API butonu eklemek için:

 • Öncelikle WhatsApp iş ortağı edinin.
 • Ardından Facebook ve WhatsApp İşletme hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir. Bu hesaplara zaten sahipseniz, seçenekler arasından seçmelisiniz.
 • WhatsApp İşletme numaranızı doğrulayın. Mevcut bir numarayı kullanabilir veya yeni bir numara kaydedebilirsiniz.

Bu adımlarla WhatsApp API araçlarını etkili bir şekilde kullanmanız sağlanır. Başlangıçta, sınırlı sayıda kullanıcıya, sınırlı sayıda mesaj gönderebileceksiniz. Yükseltmek için işletmenizi doğrulamanız gerekir. Bu şekilde WhatsApp Business API adresinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress İçin Kullanılabilen WhatsApp Eklentileri

WordPress WhatsApp butonu ekleyerek farklı eklentilere sahip olabilirsiniz. WhatsApp için birçok WordPress eklentisi bulunmaktadır. Bu eklentiler ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Ücretsiz eklentiler ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek niteliktedir. Bu eklentiler, WordPress’in en son sürümleriyle tamamen uyumludur. Özel WhatsApp eklentileri de vardır. Tüm eklentileri ihtiyacınıza göre temin edebilirsiniz. Eklentiler ayrı ayrı incelenecek olunursa:

WP Sosyal Sohbet

WordPress için WhatsApp Sohbet; ziyaretçilerin web sitenizden direkt olarak işletme numaranızla bir sohbet başlatmasına imkan tanır. Bu eklenti, otomatik önceden belirlenmiş olan bir mesajı, konuşmanın ilk mesajı olarak doğrudan göndermenize imkan tanıyan buton içermektedir.

Sosyal Sohbet;

 • WhatsApp düğmesi ve kutu renkleri,
 • Düğmeye özel simge,
 • İki düğmeli düzenler,
 • Gönderi türlerine ve sınıflandırmalara göre düğmeyi gizlemek,
 • Yuvarlak veya kare kenarlıklar eklemek,
 • Dikey ve yatay konum,
 • Özel düğme metni gibi ayrıcalıklar size sunmaktadır.

Bu ayrıcalıklardan yararlanırken uygulama içerisinde verilen direktifleri takip edebilirsiniz.

Sohbet Etmek İçin Tıklayın

Sohbet Etmek İçin Tıklayın eklentisi, birden fazla kullanıcı hesabı tanımlamanızı sağlar. Buna ek olarak mesaj cevaplama saatlerinizi planlamanızı kolaylaştırır.

WhatsApp İletişim Düğmesi

Bu eklenti; özelleştirilebilir bir stil düğmesi, açılır pencere, sekiz animasyon efektine sahiptir. Bu özellikler, tercih edilmesi gereken önemli bir eklenti konumuna getirir.  Kısa kod desteği ve tarayıcılar arası destek sunan iletişim düğmesi, işletmeler için önem taşımaktadır. Ayrıca her temayla da uyumludur.

WordPress için Sosyal Sekmeler Canlı Sohbet

Eklenti, WhatsApp için özel bir sohbet eklentisi değildir. Skype, WhatsApp, Facebook, Viber veya SMS sohbeti uygulamanıza izin verir. Kurulum gerektirmez ve size eksiksiz bir sohbet geçmişiyle sınırsız bant genişliği sunar.

Cresta WhatsApp Sohbeti

Cresta WhatsApp Sohbeti kullandığınızda, animasyon ve farklı widget seçenekleriyle gelişmiş özelliklere sahip olmanız mümkündür. Ürünlerinizi destekleyecek her görsel ek Cresta WhatsApp sohbeti eklentisinde mevcuttur.

Sohbet Düğmesi (WhatsHelp)

Sohbet Düğmesi, potansiyel müşterilerinizin size WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram, Snapchat, Line veya WeChat aracılığıyla mesaj göndermesini sağlar.

Sonuç

WhatsApp günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. WordPress WhatsApp butonu ise işletmeniz için büyük bir adımdır. Her yaşın işletmenizi tanımasına olanak tanıyan WordPress WhatsApp eklentisi, size ücretsiz olarak gelişim sağlamaktadır. Aynı zamanda ücretli olan eklentilerle de farklı imkanlar tanımaktadır. WordPress WhatsApp butonu kurulum ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. WordPress WhatsApp eklentileri sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

WordPress’e WhatsApp Business Butonu Eklemek Hangi Özellikleri Sunmaktadır?

Sohbetlerinizi ve mesajlarınızı düzenlemek için eklentiler sunar. WhatsApp Business ile ürün kataloğu oluşturup müşterilerinize gönderebilirsiniz. Aynı zamanda hızlı yanıt sistem ile müşterilerinizi bekletmeden onlarla iletişime geçebilirsiniz.

WordPress ve WhatsApp Entegrasyonu Neden Önemlidir?

Her iki uygulama da kendi alanlarında en iyisi olmaktadır. Her iki platformun entegrasyonu, erişiminizi ve kullanım kolaylığınızı en üst düzeye çıkarmakla birlikte kullanıcı deneyimini iyileştirecektir.

WhatsApp Butonunu Ne Şekilde Yerleştirilebilir?

WordPress WhatsApp butonu, sayfayla birlikte hareket eden bir paylaşım çubuğuyla veya özel bir buton olarak eklenebilir.

Efehan Yıldız

Efelerin Efesi sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Ben bu sözü biraz değiştirip Efelerin Efesi değil, Dijitalin Efe’si sözü ile yola çıktım. İddialı bir söz olduğunun farkındayım ama iddialı olmadan da başarı olmaz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı