WordPress Eğitimi

Online WordPress Eğitimi eğer bir web sitesi oluşturabilmek istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi şeydir. WordPress’de E-Ticaret, kurumsal, hizmet, blog gibi web sitelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca her kullanıcının neyi istediğine bağlı olarak adapte olabileceği bir paneli bulunuyor. Yaklaşık olarak 20 yıldır aktif olan bu alt yapıda kreatif ve sağlıklı bir web sitesi oluşturmak ya da bu alt yapıyı öğrenip kendinize bir iş olanağı sağlamak istiyorsanız bu eğitim tam olarak size göre!

Peki bu eğitim içinde neler yer alıyor? Eğitimde neler öğreneceksiniz? Eğitim içeriğinde kesinlikle öğrenebileceğinizin garantisini verebiliyor muyum? Aşağıda WordPress eğitimim ile ilgili detayları okuyabilirsiniz.

Öncelikle WordPress’e neden merak saldığımı ve WordPress ile benim ilişkimi anlatmak isterim. Sonrasında ise WordPress’in ne olduğundan detaylıca bir bahsetmek ve neden bu eğitimi tercih etmeniz hakkında bilgi vereceğim. Dilerseniz aşağıda tüm detayları okuyabilirsiniz.

Neden WordPress?

WordPress çoğu altyapının yanında en kullanışlı ve en verişli bir altyapıdır. İstediğinizi anında görerek düzenleyebilirsiniz. Sadece bir tane bir tema ile birlikte WordPress’te istediğinizi yapabilir ve kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Oluşturacağınız web sitesinin tarzını siz belirleyebilirsiniz. Seçtiğiniz temanın yapılarını kullanabilir veya istediğiniz yapıyı eklentiler vs. sayesinde oluşturabilirsiniz. WordPress’te ister E-Ticaret isterseniz hizmet sektörüne uygun web sitelerini kullanabilirsiniz. Kullandığınız yapıları hedef kitlenize uygun bir şekilde kod bilgisi gerekmeden kurgulayabilirsiniz.

Ayrıca WordPress’te SEO uyumlu web sitelerini kurgulayabilirsiniz. Rank Math, All in One SEO gibi sizi rakiplerinizin önüne atacak SEO eklentilerini ve Schema yapılarını kullanabilirsiniz. Peki ben neden WordPress’e ilgim var ve ne kadardır bu sektörün içerisindeyim?

WordPress ve Efehan Yıldız İlişkisi

WordPress benim için bundan 5 yıl öncesinde bir hobiydi. WordPressin her bir güncellemesinde yeni özellikler geldikçe heyecanlanan bir kişiliğe sahiptim. Bu nedenle bu işte profesyonel olmam gerektiğini düşündüm. Youtube, udemy gibi mecralardan videolar izleyerek, WordPress’i kurcalayarak kendimi geliştirdim. Ancak hala yeterli olmadığımı düşünüyordum. Ta ki bu hizmet sayfasının hazırlığını yapıncaya ve bu yazıyı yazıncaya kadar.

Serüvenim 5 yıl öncesinde Samsun içerisinde kişilerin ikinci el ürünlerini satabileceği ve birbirleri ile iletişimde olacağı bir site kurmamla başladı. Bu web sitesi mantık olarak sahibinden.com, trendyol.com gibi siteler gibiydi. Sonrasında bu sitede uğraştıktan sonra domainimin süresi dolunca bıraktım. Kamil Keleş ile tanışmam da bu site ile oldu. Kamil Keleş ile tanıştıktan sonra onun yaptığı işleri gördüm. Bunun sonucunda ben kendimi çok fazla geliştirmeliyim dedim.

WordPress’te 2 yıl kadar local host’ta (terminal) çalışmam sonrasında Kamil Keleş ile iletişime geçtim ve şu an çalıştığım Site Destek’te Dijital Pazarlama Stajyeri olarak işe girdim. Site Destek ekibinden gerek görsel gerekse teknik anlamda çok fazla şey öğrenip kendimi geliştirdim ve kararımı verdim. İşte buradayım ve size WordPress eğitimi vermeye hazırım! WordPress eğitimimde size sonuna kadar destek vereceğimi ve %100 öğrenme garantisini sunuyorum.

İletişime Geç

Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

Bu eğitimde WordPressin başından WordPressin sonuna kadar olan süreci yani bir web sitesinin nasıl kurulduğunu ve nasıl yönetilmesi gerektiğini öğreneceksiniz. Alacağınız bu eğitimde hem kendinizi kreatif anlamda geliştirecek hem de bir WordPress uzmanına gerek kalmadan kendi web sitenizi istediğiniz şekilde üretebileceksiniz. Ayrıca SEO uyumlu web siteleri yapacak ve kendinizi belki de WordPress konusunda bir uzman haline getireceksiniz.

Temel Başlıklar Olarak Şunları Öğreneceksiniz:

 • Manuel WordPress Kurulumu
 • Tema Kurulumu
 • Elementor ya da Visual Composer
 • Search Console ve Analytics Kurulumu
 • Eklenti Kurulumu 
 • Eklenti Entegrasyonu
 • Site Hızı Optimizasyonu
Detaylar için linke tıklayın: WordPress Eğitimi

Efehan Yıldız

Efelerin Efesi sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Ben bu sözü biraz değiştirip Efelerin Efesi değil, Dijitalin Efe’si sözü ile yola çıktım. İddialı bir söz olduğunun farkındayım ama iddialı olmadan da başarı olmaz 🙂

9 Yorum

 1. WordPress eğitmini sevgili kardeşim Efehan dan almış olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Nie mi ; çünkü site kurma ile ilgili tüm detaylı bilgileri sıkılmadan ve usanmadan sizlere öğretiyor. Anlamadığınız bir şey olduğun da video kayıtlı olmasına rağmen size tekrar tekrar detaylıca anlatarak öğretiyor. Efehan Yıldız dan eğitim almak bir ayrıcalıktır ve Sizlerin de mutlaka ama mutlaka efehanyildiz.com dan bire bir online eğitim almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

 2. Efehan beyden eğitim aldım ve bunun sonucunda sayısız web sitesi yaptım. İlk web sitemi eğitim esnasında birlikte yaptık ve video kaydı olduğundan hiç bir problem yaşamadım. Ayrıca eğitim sonrası bana çok fazla destek oldu. Tekrardan çok teşekkürler

 3. Efe hocamdan aldığım eğitimden çok memnun kaldım. Kendi blog sitemi oluşturdum üstelik wordpress hizmeti vermeye başladım. Online wordpress eğitimi aldığım için çok memnunum sizlere de öneririm.

 4. Bir grafik tasarımcı olarak WordPressi öğrenip web tasarım alanında kendimi geliştirmek istedim. Efe ile yaptığımız eğitimde grafik tasarım becerilerim ile WordPressi öğrenmemi birleştirip çok güzel web siteleri ortaya çıkardım. Üstelik teknik anlamda eğitim sonrası Efe bana çok yardımcı oldu. Çok teşekkür ederim. Sizin de online wordpress eğitimi almanızı öneririm.

 5. Efe beyden aldığım eğitim ile bende wordpress konusunda hizmet vermeye başladım. Online wordpress eğitimi aldıktan sonra Efe beyin desteği ile kendimi daha da geliştirdim. Halen daha Efe bey ile iletişimdeyim ve bana destek oluyor. Çok teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir